Viditeľná tvár vášho úspechu

Destination office: Vytvorte miesto, ktoré si zamestnanci zamilujú

Možno ste sa už stretli s pojmom "destination office", ktorý označuje tak trochu inú kanceláriu. Jednoducho môžeme povedať, že v takomto office je radosť tráviť čas.

Je navrhnutý tak, aby poskytoval zamestnancom príjemný, produktívny a stimulujúci pracovný priestor, no ponúka aj niečo navyše. Sem sa chodí nielen pracovať, ale aj spoločensky vyžiť, zabaviť, zúčastňovať sa rôznych tréningov či workshopov. Destination office napomáha k spokojnosti na pracovisku, zvyšovaniu produktivity a udržania zdravia, dotvára firemnú kultúru. Ako teda vytvoriť prostredie, kam sa zamestnanci budú radi vracať? Ako inšpirácia vám poslúži týchto 6 tipov.

1. Začať treba od stola

Dnes trávime viac času sedením ako spánkom. A hoci všetci dobre poznáme zásady správneho sedenia pri PC, málokedy na ne naozaj dbáme. Výborným pomocníkom sú ergonomické stoličky, ktoré vhodne podporujú chrbticu a postavenie celého tela pri sedení. Doplnené o výškovo nastaviteľný kancelársky stôl tvoria základ zdravého pracovného prostredia pri sedavom zamestnaní. A zaslúži si ho naozaj každý zamestnanec.

2. Ako zariadiť kanceláriu

Biele steny a šedý koberec? Možno si hovoríte, že tým nič nepokazíte, ale je to fádne a nudné. Office je priestor, ktorý si pýta rôzne kombinácie materiálov a štruktúr, hravé prvky a farebné akcenty. Ale staré známe “všetko s mierou¨ platí aj tu. Preto ak v tejto oblasti nie ste odborníkom a neviete, ako postupovať, dizajn kancelárskych priestorov pokojne nechajte na nás.

3. Vytvorte chill zóny

Office pozostávajúci iba z kancelárskych stolov a stoličiek je už dávno za zenitom. Čoraz viac sa dnes dbá na vytvorenie rôznorodého prostredia, ktoré podporuje kreativitu a dáva priestor trebárs na small talk s kolegami či chvíľku odpočinku s časopisom v ruke. Vytvorenie týchto zón podporuje pocit pohodlia a celkovú spokojnosť zamestnancov. Pre začiatok toho netreba veľa. Dizajnové kreslá, sedačky či sedacie vaky doplňte konferenčným stolíkom a policovou stenou, ktorá opticky predelí priestor. Pridajte rastliny, knihy či dekorácie a chillout kútik je na svete.

4. Budovanie komunity

Šťastní zamestnanci sú tí, ktorí v práci zažívajú aj pocit spolupatričnosti, zdieľania a prepojenia. V takejto komunite ide o viac než len o splnenie pracovných úloh v čase od deviatej do piatej. Preto je dobré podporovať socializáciu zamestnancov rôznymi aktivitami. Možností je neúrekom: urobte si v tíme deň dobrovoľníctva, vyhláste súťaž v dochádzaní do práce na bicykli alebo sa spolu starajte o komunitnú záhradu.

5. Zapojte ich

Najlepšiu spätnú väzbu získate priamo od tých, ktorých sa to týka. Pýtajte sa zamestnancov na ich názory a zisťujte, s čím sú spokojní a s čím nie. Dávajte im priestor na ich návrhy a nápady, na prinášanie vlastných nápadov a hlasovanie za to, ktoré z nich uskutočníte. Realizácia týchto nápadov v tíme môže byť tiež dobrým spôsobom, ako utužiť komunitu a podporiť celkovú spokojnosť.

6. Kancelária vz. homeoffice

Časť tímu je vo firme a ostatní pracujú z domu - takýto hybridný model práce sa stáva novým štandardom. Veľkú zásluhu na tom má pandémia Covid-19. Tá nám ukázala, že (takmer) všetko sa dá, ak chceme. Aj keď je tento článok o tom, ako pritiahnuť ľudí naspäť do kancelárie, je dôležité nechať im aj istú dávku voľnosti, podporovať všetkých zamestnancov rovnako a vytvoriť im rovnocenné pracovné podmienky. Tak sa po dni strávenom na homeoffice budú do kancelárie tešiť ešte o kúsok viac.

Páči sa vám produkt?
Chceli by ste o ňom vedieť viac?

Napíšte nám